Навіщо потрібно грунтувати?
Грунтовка - це рідина, яка підготовлює поверхню для нанесення мінерального покриття. Звичайно, вона дозволяє заощадити витрати матеріалів: на фарбі та шпалерному клеї, але це не головне. Грунтовка збереже ваш ремонт від майбутніх пошкоджень: вигляд шпалер, що відшаровуються, облуплення фарби, відстрілює плитки та інших неприємностей.
Залежно від ситуації, ґрунтовка виконує такі завдання:
- більшує адгезію (здатність покриттів зчіплюватись між собою), що особливо актуально при роботі з клеями та штукатуркою;
- зміцнює та зв’язує поверхні, наприклад, оштукатурені стіни;
- зменшує витрати фарби.
Яку вибрати грунтовку?
Гіпсокартон або гіпсова штукатурка, бетонні стіни та інші мінеральні поверхні вимагають попередньої підготовки, перед фарбуванням рекомендуємо їх заґрунтувати. Звичайна ґрунтовка для мінеральних поверхонь справиться із цим завданням.
Для пористих основ знадобиться грунтовка глибокого проникнення. Вона закріпить поверхню і не дасть їй вбирати воду з покриття, тоді фарба або клей будуть рівномірно розподілятися і рівномірно висихати. Це дозволить уникнути плям та бульбашок.
Зворотна проблема – основа з дуже гладкою поверхнею, на якій не тримається фарба. Особливо складно наносити на неї клей для плитки та штукатурку. Тут допоможе грунтовка з високими показниками адгезії, що містить як наповнювач кварцевий пісок. Вона надійно скріпить в’язкі субстанції з гладкою стіною або підлогою.
Для дерев’яних поверхонь ми рекомендуємо використовувати спеціальні грунти, які захищають дерево від ураження грибком та приховують характерні дрібні нерівності на деревині.
Однак, щоб правильно вибрати ґрунтовку, потрібно враховувати не лише тип та стан поверхні, яку потрібно заґрунтувати. Варто також заздалегідь визначитися, що ви збираєтеся з нею робити – фарбувати (якщо так, то якою фарбою), шпаклювати, класти плитку? Крім того, дуже важливо, де використовуватиметься грунтовка - в приміщенні або на вулиці, а чи є проблема підвищеної вологості в приміщенні.
Як наносити грунтовку?
Перед нанесенням ґрунтовки потрібно переконатися, що поверхня готова до обробки. Чиста, без жирних та масляних плям, суха та не осипається.
Загалом правила нанесення такі ж, як і при фарбуванні стін. Спочатку грунтовку потрібно ретельно перемішати. Наносять її пензлем по кутах, у нішах, навколо труб та на дрібні деталі. Після цього основна площа обробляється валиком. Не забувайте видаляти надлишки грунтовки з кисті і прокатувати валик по ванночці перш, ніж торкаєтеся ним поверхні. Інструмент повинен бути повністю змочений у грунтовці, але капати з нього не повинно.
Для фасадного грунту маскувального та грунт-бетону використовують макловицею, щоб кварцевий пісок рівномірно наносився на поверхню.